دومین – ثانیه سیستم کره جنوبی کره جنوبی

دومین – ثانیه: سیستم کره جنوبی کره جنوبی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی ماهی قرمز عصبی نخرید

مدیر برنامه های بهداشت و اصلاح تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماهی های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند، مهمترین راه آشنایی این ماه

ماهی قرمز عصبی نخرید

ماهی قرمز عصبی نخرید

عبارات مهم : بهداشت

مدیر برنامه های بهداشت و اصلاح تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماهی های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند، مهمترین راه آشنایی این ماهی ها چرخش مکرر ماهی داخل تنگ و دیگر ظروف نگهداری هست.

رضا عزتیان روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در خرید ماهی قرمز باید به یکسری نکات توجه کرد، شکسته شدن یا تاخوردن بال های ماهی، شنای نامتعادل، بیرون زدگی چشم ها، تشکیل گلوله های پنبه ای اطراف دهان، دم یا بال ها و سفیدک زدن جداره پوست از اعلام بیماری ماهی های قرمز است که از خرید آنان باید اجتناب کرد.

وی گفت: ماهی های قرمز را می توان همانند بسیاری از حیوانات اهلی با رعایت پرسشها بهداشتی در منزل نگهداری کرد ولی مردم باید قبل از خرید بابد به توصیه های بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال هر گونه بیماری پوستی توجه کنند.

ماهی قرمز عصبی نخرید

* نمک جهت ضد عفونی کردن و درمان ماهی های قرمز

وی اظهار داشت: اگر ماهی های قرمز خریداری شده است دارای بیماری باشد، قبل از هر کاری باید ماهی بیمار را از دیگر ماهی های سالم جدا کرد و به ازای هر دو لیتر آب جهت هر ماهی یک قاشق چایخوری نمک به آب آن اضافه کنیم. این روش می تواند در درمان بعضی بیماری های ماهی ها موثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: عالی ترین روش توجه به توصیه های وزارت بهداشت در خرید این گونه حیوانات، تهیه کردن آنان از مراکز مجاز و مورد تایید شرکت دامپزشکی استانها است.

مدیر برنامه های بهداشت و اصلاح تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماهی های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند، مهمترین راه آشنایی این ماه

*سالمونلا و سل پوستی از بیماری های قابل انتقال ماهی های قرمز

عزتیان گفت: بیماری سالمونلا و سل پوستی از جمله بیماری هایی است که می تواند در تماس با آب داخل تنگ و دیگر محل های نگهداری یا در تماس با ماهی های قرمز به انسان انتقال یافته شود. از مهمترین علائم این بیماری ایجاد قارچ یا لکه های پوستی است که بعد از مشاهده باید با مراجعه به دکتر متخصص پوست درمان شود.

وی گفت: به همین منظور کسانی که پوست های حساس یا آلرژی دارند بهتر است بعد از هر گونه تماس با ماهی قرمز دست های خود را با آب و صابون بشویند.

ماهی قرمز عصبی نخرید

کارشناس بهداشت محیط وزارت بهداشت افزود: والدینی که کودکانشان حساسیت دارند باید زیاد دقت کنند که پوست کودکانشان با آب و ماهی آن تماس نداشته باشد. باید از دست زدن به ماهی های قرمز جلوگیری کنند و در صورت تماس دست های آنان را سریع با آب و صابون شست و شو دهند.

*شست و شوی تنگ ماهی با نمک

عزتیان گفت: تنگ ماهی باید هفته ای یک یا دو بار با نمک شست و شو شود و عالی ترین شیوه تعویض آب تنگ ماهی استفاده از آب شیر و نگهداری آن در حالت سکون به مدت 24 ساعت جهت از بین رفتن کلر داخل آن است و بعد این آب به تنگ ماهی اضافه شود.

مدیر برنامه های بهداشت و اصلاح تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ماهی های قرمز ممکن است عصبی یا بیمار باشند، مهمترین راه آشنایی این ماه

* عالی ترین دمای آب جهت نگهداری ماهی

عزتیان راجع به دمای آب محل نگهداری ماهی های قرمز گفت: عالی ترین روش نگهداری ماهی ها، نگهداری آنها در ظرف های بزرگ مانند آکواریوم هست. دمای آن نیز باید بین 10 تا 25 درجه سانتی گراد باشد و محل های نگهداری ماهی ها نیز باید دور از نور مستقیم آفتاب باشد.

ماهی قرمز عصبی نخرید

*بهترین غذا جهت ماهی های قرمز

مدیر برنامه اصلاح تغذیه در مراکز جمعی وزارت بهداشت راجع به غذای ماهی های قرمز گفت: عالی ترین غذا جهت ماهی های قرمز غذاهای کم پروتئین و غنی از کربوهیدرات است و عالی ترین راه تهیه این غذاها، خرید از فروشگاه های معتبر است.

وی تصریح کرد: یک یا دوبار غذا دادن به ماهی در روز کافی است و میزان آن باید به اندازه ای باشد که به وسیله ماهی مصرف شود و چیزی از آن باقی نماند و داخل آکواریوم یا تنگ ته نشین نشود لیکن عالی ترین حالت غذا دوام آن بر روی سطح آب تا وقت مصرف است و در صورت ته نشین شدن موجب گندیده شدن آب و آلودگی آن خواهد شد.

*نان به ماهی ندهید

عزتیان اظهار داشت: یکی دیگر از روش های غلط مرسوم بین مردم، دادن نان به ماهی هست. این عمل به علت وجود جوش شیرین نان موجب ایجاد باکتری در این این گونه حیوانات می شود البته در این میان از مقادیر بسیار کم بیسکویت می توان به صورت موقت به عنوان غذا جهت ماهی استفاده کرد.

* ماهی های قرمز را بعد نوروز در رودخانه ها رها نکنید

وی اکید کرد: از رها سازی ماهی های قرمز بعد از ایام عید در رودخانه ها باید پرهیز شود. لیکن بعضی ماهی های قرمز که ناقل بیماری هستند با ورود به رودخانه و در نهایت جاری شدن آن در آبهای آزاد موجب بروز بیماری به دیگر ماهی ها خواهند شد.

واژه های کلیدی: بهداشت | بیماری | بهداشتی | حیوانات | نگهداری | حیوانات | رودخانه | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs