دومین – ثانیه سیستم کره جنوبی کره جنوبی

دومین – ثانیه: سیستم کره جنوبی کره جنوبی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چین تحریم پایتخت کشور عزیزمان ایران را نپذیرفته ولی تصمیم گرفته به جای ا

چین با اینکه موضع گیری خاصی ندارد، از نقش مهمی برخوردار است و بعنوان یک قدرت اقتصادی جهت حمایت از منافع خود تلاش می کند، بی آنکه از قدرت نظامی استفاده کند. سیاس

چین تحریم پایتخت کشور عزیزمان ایران را نپذیرفته ولی تصمیم گرفته به جای ا

چین تحریم پایتخت کشور عزیزمان ایران را نپذیرفته ولی تصمیم گرفته به جای ایران، خریدهای پتروشیمی خود را از عربستان انجام دهد

عبارات مهم : ایران

چین با اینکه موضع گیری خاصی ندارد، از نقش مهمی برخوردار است و بعنوان یک قدرت اقتصادی جهت حمایت از منافع خود تلاش می کند، بی آنکه از قدرت نظامی استفاده کند. سیاست های آن پراگماتیستی است و در جریان اختلافات آمریکا با ایران، پکن واشنگتن را یاری نکرد، از توافق هسته ای خارج نشد و تحریم کشور عزیزمان ایران را نپذیرفت. ولی همزمان تصمیم گرفت از کشور عزیزمان ایران بعنوان یک منبع مهم خریدهای پتروشیمی خود چشم پوشی کرده و به سمت عربستان سعودی گرایش یابد.

الشرق الاوسط در گزارشی به قلم عبد الرحمن الراشد مدعی شد: چین مانند آمریکا و روسیه نیست؛ یک سیاست خارجی هجومی ندارد، نمی خواهد یکی از طرفهای جنگ باشد و از سیاستهای محورها در منطقه ما دوری می کند. با این حال، دولتی بزرگ و صاحب منافعی عظیم در منطقه هست؛ یکی از منافع چین در خاورمیانه، نفت است.

به گزارش گزینش ، در ادامه این گزارش آمده است: در واقع منطقه خاورمیانه، شریان حیاتی چین است و قرار گرفتن آن تحت سیطره دولتهای منطقه ای یا بین المللی و ایجاد هرج و مرج از سوی سازمانهای ترویستی، باعث نگرانی پکن می شود. چین با اینکه موضع گیری خاصی ندارد، از نقش مهمی برخوردار است و بعنوان یک قدرت اقتصادی جهت حمایت از منافع خود تلاش می کند، بی آنکه از قدرت نظامی استفاده کند. سیاست های آن پراگماتیستی است و در جریان اختلافات آمریکا با ایران، پکن واشنگتن را یاری نکرد، از توافق هسته ای خارج نشد و تحریم کشور عزیزمان ایران را نپذیرفت. ولی همزمان تصمیم گرفت از کشور عزیزمان ایران بعنوان یک منبع مهم خریدهای پتروشیمی خود چشم پوشی کرده و به سمت عربستان سعودی گرایش یابد. این مساله می تواند ضربه دردناکی به پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد.

چین تحریم پایتخت کشور عزیزمان ایران را نپذیرفته ولی تصمیم گرفته به جای ا

نزدیکی استراتژیک بین عربستان و چین تصادفی نیست و نتیجه کارها سیاستمداران سعودی در رابطه با چین هست. سفر ملک سلمان به پکن در سال گذشته گام مهمی بود که در جریان آن توافق های همکاری گسترده اس بین پکن و ریاض منعقد شد.

علاوه بر این، سفر مدیر جمهور چین به امارات سفری استثنایی بود. این در حالی است که چین با کویت نیز روابط خوبی دارد. اقتصاد، قدرت دولتهای خلیج و راهی به عقل و قلب چین هست؛ شراکتی بدون التزام های دیگر. چین در حال حاضر به سمت عربستان سعودی و دولتهای عربی خلیج فارس حرکت می کند و از نفت کشور عزیزمان ایران چشم پوشی کرده هست. این در حالی است که در گذشته کشور عزیزمان ایران نخستین تامین کننده نفت چین بود. همین توصیه باعث برانگیخته شدن خشم پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است و مسئولان را بر آن داشته است تا با منطقی متفاوت به خوانش حوادث مشغول شوند.

چین با اینکه موضع گیری خاصی ندارد، از نقش مهمی برخوردار است و بعنوان یک قدرت اقتصادی جهت حمایت از منافع خود تلاش می کند، بی آنکه از قدرت نظامی استفاده کند. سیاس

در این شرایط می توان گفت چین با صرفنظر از نفت ایران، تبدیل به شریک مهمی جهت سعودی شده است است و این مساله می تواند با طرح اقتصادی عظیم آن نیز هماهنگ باشد.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصادی | عربستان | عربستان سعودی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs