دومین – ثانیه سیستم کره جنوبی کره جنوبی

دومین – ثانیه: سیستم کره جنوبی کره جنوبی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش فروش 3 ماهه سکه بسته شد

بر این اساس تا امروز همزمان با دوم اردیبهشت ماه پیش فروش سکه در سر رسید یک ماهه و سه ماهه متوقف بوده و سایر سر رسیدها برقرار است. 

پیش فروش 3 ماهه سکه بسته شد

پیش فروش 3 ماهه سکه بسته شد

عبارات مهم : مرکزی

بر این اساس تا امروز همزمان با دوم اردیبهشت ماه پیش فروش سکه در سر رسید یک ماهه و سه ماهه متوقف بوده و سایر سر رسیدها برقرار هست.

بعد از توقف پیش فروش سکه در سررسید یک ماهه بانک مرکزی از امروز پیش فروش در سررسید سه ماهه را نیز متوقف کرد.

به گزارش ایسنا، در آخرهای هفته گذشته بانک ملی به عنوان کانال اجرای طرح پیش فروش سکه از عضویت موعد یک ماهه خودداری و علت آن را دستور بانک مرکزی اعلام کرد. هر چند که در همان وقت اخباری در رابطه با توقف پیش فروش سررسید سه ماهه نیز وجود داشت ولی عملی نشد تا اینکه امروز (یکشنبه) شعب بانک ملی با دستور بانک مرکزی عضویت جهت پیش فروش سکه در موعد سه ماهه را نیز متوقف کردند.

پیش فروش 3 ماهه سکه بسته شد

اخیرا رحیمی – مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی- علت توقف پیش فروش در بعضی سررسیدها را برنامه ریزی جهت تولید سکه های پیش فروش شده است دانست و اعلام کرد که با توجه به اهمیت تعهداتی که جهت تولید سکه های پیش فروش وجود دارند باید در تولید و توزیع آن کیفیت سکه های تولیدی و اعتماد مردم به سکه بانک مرکزی مورد توجه قرار گرفته از این رو با توجه به محدودیت هایی که در خط تولید سکه های طلا در ضرابخانه وجود دارد، سررسیدهایی که ظرفیت آنها پر می شود، متوقف خواهد شد.

بر این اساس تا امروز همزمان با دوم اردیبهشت ماه پیش فروش سکه در سر رسید یک ماهه و سه ماهه متوقف بوده و سایر سر رسیدها برقرار هست. قیمت ها در سر رسیدها از این قرار است که سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، یک ساله یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان، ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۲۴ ماهه یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان.

بر این اساس تا امروز همزمان با دوم اردیبهشت ماه پیش فروش سکه در سر رسید یک ماهه و سه ماهه متوقف بوده و سایر سر رسیدها برقرار است. 

پیش فروش سکه طرحی است که بانک مرکزی از بهمن ماه سال گذشته در قالب بسته سیاستی خود جهت کنترل بازار ارز و هدایت نقدینگی به سمت شبکه بانکی به اجرا درآورد. در ابتدای امر فروش قطعی نبود و در دو سررسید شش ماهه و یک ساله برگزار شد که در وقت خرید یک میلیون دریافت و مابقی در هنگام تحویل بر اساس قیمت روز تسویه می شد. سود خریدار از محل تخفیف چهار درصدی به سر رسید شش ماهه و ۹ درصدی در یکساله پرداخت می شد که با استقبالی همراه نبود. در کمتر از سه هفته شرایط عوض کردن کرد و فروش قطعی شد با سر رسید شش ماهه با قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و یکساله با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان. این قیمت ها در ادامه عوض کردن و سر رسیدهای تازه بعد از یکسان سازی قیمت ارز ( ۲۰ فروردین) اضافه شد.

واژه های کلیدی: مرکزی | میلیون | سررسید | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs